Filozofie Giessegi udává směr v nábytku „made in Italy“.

Technologie nábytku

Úspěch Giessegi v průběhu let doprovázela řada strategických rozhodnutí: rychlá výroba a velké objemy, přesto s vynikajícím zakázkovým designem a kvalitou ve srovnání se standardy hromadné distribuce nábytku. Propojená, integrovaná a autonomní továrna. Nejmodernější inženýrský projekt SCM na obrábění panelů, schopný vytvořit dva tisíce obytných prostor za týden, připravený k dodání do 10 dnů.

Ne každý mohl převzít velkou společnost jako zaměstnanec, ujmout se kormidla a přeměnit ji na jedno z největších nábytkářských impérií v Itálii. Protože to je dnes Giessegi Di Appignano; nachází se jen pár kilometrů od Maceraty v srdci kopců v regionu Marche.

Tak by se dal shrnout nejnovější životní příběh Gabriele Micciniho – elektronického inženýra a generálního ředitele Giessegi Industria Mobili. Čelil jedné z nejdůležitějších výzev svého života, když v roce 2015 skončil ve vedení společnosti, pro kterou pracoval jako programátor.

Od té chvíle do projektu zapojil své syny Federica a Giacoma. Především však způsobil revoluci v továrně a rozšířil ji, plně reorganizoval výrobu podle logiky Průmyslu 4.0 a učinil ekologicky udržitelnější rozhodnutí, jako je používání metanového vytápění.

 

Dokonce nechal postavit silnici, která má co nejmenší dopad na okolní prostředí, aby poskytl četným skladům společnosti logistiku, která odpovídala standardům jejich významných čísel. Hovoříme o jedinečné organizaci ve městě do 3000 lidí, s více než 500 zaměstnanci, obratem 110 milionů a celkovou výrobní plochou 100 tisíc metrů čtverečních , kde se každý týden vyrobí kolem dvou tisíc obytných prostor. , včetně ložnic, dětských pokojů, obývacích pokojů, skříní, smluvního a kancelářského zařízení.

Být velký byl hlavním cílem inženýra a říkat, že byl úspěšný, je slabé slovo. Stačí si vzpomenout na expanzi o 24 tisíc metrů čtverečních , která byla dokončena v posledních letech. Za tím vším je jasná logika a filozofie.

První strategií je produkt.

 

„ Vždy jsme se soustředili na nabídku široké škály produktů střední vysoké kvality za vysoce konkurenční cenu ,“ vysvětluje Miccini, mezi jehož klienty patří řada nejznámějších velkých prodejců nábytku v Itálii. „ Vždy jsme vyráběli moderní nábytek pro domácnost, i když jsme se nikdy nechtěli zabývat kuchyněmi nebo modulárním nábytkem. Naše je průmyslová výroba velkých objemů, ale nabízíme lepší kvalitu než standardní produkty a více zakázkový design “.

Téměř 90 % našeho obratu pochází z Itálie, ale Micciniho další výzvou je navýšení množství určeného na export smluvními pracemi.

Jedinečnost je také logikou našich výrobních procesů. V Giessegi v podstatě fungují tři továrny v jedné , všechny se stejnými technologiemi dimenzování, olepování hran a vrtání a liší se pouze tloušťkou a velikostí panelů, na kterých pracují. Tato organizace znamená , že lze urychlit výrobu a snížit množství odpadu na minimum .

Jednou z možností, která se od počátku ukázala jako úspěšná, bylo rozhodnutí věnovat jedno ad hoc oddělení výhradně „výrobě na zakázku“ pro ty „ speciální kusy “, které umožňuje značnou flexibilitu bez kompromisů ve výrobních standardech v jiných odděleních.

SCM je součástí těchto strategických rozhodnutí již řadu let . “ Chtěli jsme jediného technologického partnera a vždy jsme měli skvělé vztahy se SCM“ potvrzuje Miccini „Mít jediného dodavatele znamená lépe porozumět filozofii, tomu, jak stroje ‚rozumí‘ a jak se s nimi musí zacházet. Každý, kdo se zabývá velkými objemy musí činit vysoce kvalitní technická rozhodnutí: to je případ kalibrovacích strojů a strojů pro pravoúhlé olepování hran, vrtaček a obráběcích center “.

Miccini byl vždy průkopníkem. Abych uvedl jen jeden příklad, byl to jeden z prvních výrobců nábytku v Itálii, který přijal laserové olepování hran, aby vynikal kvalitou hotového výrobku, a před několika lety zvolil extrémně výkonnou a přesnou řadu: „ stefani ssb laserline “.

Automatizační linky zakoupené nedávno po jejím posledním rozšíření jsou také vyráběny SCM . “ Rozhodli jsme se být autonomní a rozhodli jsme se začlenit výrobu polotovarů do našeho závodu, který byl dříve zakoupen externě. To nám dnes umožňuje být rychlejší, s dodacími lhůtami deset dní, a v důsledku toho být na trhu konkurenceschopnější.“ kde s nárůstem on-line prodeje je faktor času stále důležitější “. Kromě toho se Miccinimu podařilo získat zpět marže původně vyčleněné pro dodavatele zlepšením rozvah společnosti. “ Získáním aktiv se nám podařilo splatit nové elektrárny v kratším časovém období, než se původně očekávalo .“

Logika Giessegiho kormidelníka je velmi jasná: „ Čára musí být úplná, takže by měla zahrnovat dimenzování, olepování čtverců a vrtání “.

Všechny automatické linky SCM jsou vybaveny softwarem Maestro pro aktivní sledování hodinek , integrovaným do firemního IT systému. Aktivní hodinky Maestro umožňují řídit a řídit výrobní proces například sledováním stavu jednotlivých strojů a celé linky v reálném čase a optimalizací výrobních výkonů. Aktivní hodinky Maestro také vytvářejí obousměrné propojení s továrními IT systémy, což umožňuje vzdálené načítání dílčích programů z kanceláře do továrny a vracející zprávy o výrobě, které lze analyzovat v kanceláři.

Na klížící lince s výrobní kapacitou 140 metrů krychlových za směnu se do centra pozornosti dostává úhlový kalibrovací stroj „ gabbiani a3 “ s vykládací stanicí „ zakladač mahros “, aby se dále urychlily doby procesu. Linka zahrnuje dvě různé nakládací plochy v závislosti na velikosti obráběcích panelů a řezací jednotku pro další rozlišení panelů před jejich tříděním a stohováním. Úhlový kalibrovací stroj „gabbiani a3“ vyniká vysokou úrovní automatizace a nabízí všechny výhody řady, jako je zařízení FlexCut , které umožňuje vytváření složitých řezných diagramů v kratším čase.

Linka pro srovnávání a olepování hran zpracuje 6000 panelů za směnu , sestává z automatických systémů nakládání a vykládání “ mahros brush „, dvou oboustranných “ stefani sb “ strojů na pravování a olepování hran a dalšího automatického systému “ mahros “ pro otáčení panelů o 90 stupňů. Kromě vysoké produktivity patří k dalším výhodám „stefani sb“ vysoká úroveň přesnosti a všestrannosti, se kterou stroj umožňuje použití různých technik lepení, vždy s vynikajícími estetickými efekty.

Inženýrský projekt navržený SCM pro Giessegi také zahrnuje dvě obráběcí centra „ morbidelli p200 “ pro vrtání, frézování a olepování hran s inovativní olepovací jednotkou schopnou aplikovat hrany na panely o tloušťce až 80 mm a exkluzivním odsáváním HE-POD košíčky, které umožňují plnohodnotné využití velikosti pracovního stolu díky střídavému zvedání panelů.

Být velký byl náš cíl a kdo ví, zda výběr pokročilých technologických řešení a přijetí progresivní výrobní strategie nepostrčí Giessegi k novým a ještě ambicióznějším cílům.

Giessegi