grand_opening_2023a

GRAND OPENING 2023

Přijďte a připojte se k nám v Rimini od 28. do 30. září a objevte nové technologické centrum SCM, digitální domov inovací v oblasti zpracování dřeva.

Přivítáme vás v prostoru o rozloze 4000 metrů čtverečních, který je navržen tak, aby nabízel nejširší škálu technologií a služeb určených pro integrované, propojené, flexibilní, udržitelnější a optimalizované procesy pro všechny požadavky na obrábění.

Nenechte si ujít slavnostní otevření a prozkoumejte s týmem SCM nejnovější možnosti ze skupiny, která pokračuje v růstu a inovacích, aby se stala vaším důvěryhodným technologickým partnerem.

Mezi hlavní novinky patří aplikace na CNC obráběcích centrech, která budou předmětem specializované vzdělávací akce: Cargo, inovativní automatický systém pro nakládání a vykládání dveří a panelů, a nový programovací software CAD-CAM, Maestro Lab.

Cargo bude mít základ v obráběcím centru Morbidelli M200: jedná se o plně automatizovanou buňku, která nevyžaduje žádný dohled obsluhy a je na trhu jedinečná svou schopností nepřetržitě nakládat a vykládat kusy v čase, kdy stroj provádí vrtání a frézování. Toto exkluzivní řešení umožňuje maximální efektivitu tím, že se vyhne manuálním pracovním fázím a souvisejícím nákladům a neproduktivnímu času, kromě bezprecedentně snadného použití: jak obráběcí centrum, tak Cargo jsou přímo řízeny aktivním rozhraním HMI Maestro.

Maestro lab je nejmodernější CAD/CAM programovací software pro kancelářské i strojní použití. Je intuitivní a dynamický, umožňuje vám jednoduchým způsobem transformovat nápady do hotových produktů díky inteligentním a technologicky vyspělým programovacím funkcím a více než 150 předem integrovaným aplikacím. Představuje plynulý přechod z kanceláře do výroby v příjemném a rychlém uživatelském prostředí.

Akce bude příležitostí zjistit, co dnes znamená mít připojený stroj a jak jsou data zpracovávána v rámci řídicí místnosti, fyzického a virtuálního prostoru schopného poskytovat nové podpůrné a poradenské služby pro zajištění provozní kontinuity. Data shromážděná připojenými stroji jsou díky platformě Maestro connect IoT transformována do poznatků, což umožňuje proaktivní a prediktivní služby s pomocí nejmodernějších digitálních technologií a neustálou podporou servisního týmu SCM.

Kromě toho objevíte bohatou integrovanou nabídku softwaru, který vás podpoří v každé fázi výrobního procesu. Zde jsou některé z nových funkcí.

Software pro CNC obráběcí centra
Maestro pro view: simulátor pro obrábění plošných dílců a masivního dřeva.

Maestro 3D a 3Drill: import 3D modelů a automatická identifikace jednotlivých typů děr na obráběcích centrech a vrtačkách.

Smart Cut: pro Maestro Nesting: pokročilý algoritmus pro řezání malých kusů během procesu nestingu.

Maestro Power TMS: software pro zjednodušení a optimalizaci správy nástrojů v obráběcích centrech SCM. Maximalizuje kapacitu zásobníku nástrojů podle prováděného obrábění a umožňuje mít vždy k dispozici více než 100 nástrojů.

Software pro dělící pily
Maestro Optiwise: optimalizátor pro pily s jedním kotoučem i úhlové, který zkracuje časy, snižuje náklady a získává maximum z řezu s co nejmenším množstvím odpadu pro každou dávku. S uživatelským prostředím, které je ještě jednodušší a optimální.

Software pro olepovačky hran
Nová verze softwaru věnovaná edge store manageru pro optimalizovanou spotřebu hran a sdílení dat s firemním softwarem a systémy pro správu. V rámci firmy je nyní možné provádět i kompletní správu skladů cívek a více než jedné olepovačky hran.

Inovativní konzole pro všechny stroje SCM: vyjadřující ergonomii, flexibilitu a vysoký výkon jsou výhody jedinečného, atraktivního a okamžitě rozpoznatelného vzhledu, který usnadňuje práci operátorovi a nabízí modulární programování a vynikající výpočetní výkon.

Nové technologické centrum SCM bude zobrazovat nová automatizovaná a propojená řešení. Interakční systémy mezi lidmi, stroji, kloubovými roboty a AMR, software a digitální služby.

Dělicí pila Gabbiani GT2 s kloubovým robotem pro automatické nakládání a vykládání: flexibilní buňka, která optimalizuje směny a podporuje potřeby obrábění, které je jak „šarže 1“, tak založené na velkých objemech. Může být použit s kloubovým robotem nebo bez něj, s automatickým přepínáním z jedné modality na druhou. To vše umocněno novým optimalizátorem Maestro Optiwise.

Velikost buňky s automatickým skladováním flexstore hp a kloubovým robotem pro vykládání hotových kusů, malých kusů a vyřazených kusů. Dělicí pila Gabbiani P80 a obráběcí centrum Morbidelli X200 nesting jsou integrovány do automatického skladu, který zajišťuje skladování, automatické označování panelů a přímé nakládání na pracovní stůl obou strojů, zároveň s ochranou choulostivými povrchy. Současně může dělicí pila gabbiani p80 provádět také řezání více desek s vysokou kapacitou výroby.

Stefani cell E flexibilní buňka pro olepování hran: kombinuje mnoho výhod průmyslové olepovačky hran stefani x, pokud jde o produktivitu a kvalitu, s výhodami automatizované a flexibilní interakce. To se děje díky vratnému systému pickback. Elektronické dotykově ovládané jednotky zaručují špičkovou kvalitu dokončování i na těch nejchoulostivějších materiálech, zatímco nová sada hi-drive zvyšuje rychlost polohování jednotek pro vysokou produktivitu. To vše s jednoduchým a intuitivním ovládáním díky softwaru HMI Maestro active edge.

Morbidelli CX220 flexibilní vrtací a kolíkovací buňka s robotem pro efektivnější výrobu všech nábytkových prvků, a to i s obrobky, které se od sebe značně liší. Buňka vyrobí jeden dílec za minutu a více než 400 panelů za směnu s jedním operátorem na 50 m2. Lze jej použít výhradně s robotem pro výrobu v nepřetržitém cyklu nebo s částečným dohledem obsluhy.

Uvidíte nová řešení pro každý výrobní požadavek, od plánování až po montáž.

Gabbiani VSI je vertikální formátovací pila s nezávislými motory pro hlavní kotouč a předřez s mechanickým ovládáním, určená k provádění horizontálních a vertikálních řezů na různých typech dřevěných materiálů.

OLIMPIC 500Plus: olepovačka hran pro zpracování hran z masivního dřeva až do 12 mm a plastových hran pomocí horkovzdušné technologie.

Pro montáž je k dispozici Action E, která je nyní k dispozici s novým vykládacím / nakládacím systémem.

Nová řešení, která uspokojí všechny požadavky a vytvoří sofistikované a nejmodernější povrchové úpravy.

Při slavnostním otevření budou představeny nejnovější informace pro DMC Eurosystem a DMC SD 90 pro broušení a kalibraci.

Hlavní výhodou vysoce modulárního automatického brousícího-kalibračního stroje DMC Eurosystem je jeho schopnost provádět různé obráběcí práce na surových i lakovaných deskách. Na slavnostním otevření najdete nový 15″ ovládací panel „eye-S“, který umožňuje ovládat všechny funkce broušení přímo z dotykové obrazovky, a zcela nový HMI Maestro Active sand, který mezi svými novými funkcemi dokáže spravovat skladování nástrojů, indikuje množství podle typu řemenů dostupných na skladě a automaticky varuje, když se blíží ke konci. Stroj je vybaven novou planetovou převodovkou, která je ideální pro dosažení přesného dokončení na jakémkoli povrchu, zatímco výměnná kartáčovací jednotka GSI-200 byla navržena pro společnosti, které hledají maximální flexibilitu výroby.

Dmc SD 90, je vysoce přizpůsobitelné řešení, dostupné ve 12 verzích, se dvěma nebo třemi hlavními operačními jednotkami, do kterých je možné vložit příčný pás nebo hoblovací jednotku v první pozici, nahradit podložku superfinišovací jednotkou a přidat kompletní řadu zařízení pro pracovní stůl a tlakové jednotky. Tím je zaručena nejlepší kvalita výsledků při zpracování masivního dřeva, dýhovaného, lakovaného a barveného povrchu.

Na vyžádání lze v Surface lab ve Villa Verucchio (Rimini) provést specializované ukázky na systému DMC s laserovou gravírovací jednotkou. Inovativní jednotka umožňuje 3D značení dřevěných podlah, prvků z masivního dřeva, MDF panelů, vláknitého cementu a panelů s pevnými povrchy libovolné délky pro jedinečné výtvory. Mezi nejinovativnější technologie povrchové úpravy a povrchové úpravy panelů patří také sergiani 3D form pro zušlechtění panelu s 3D povrchem k dokonalosti.

Ve spolupráci s technologickým centrem Superfici budou také prezentovány nejnovější inovace pro lakování a konečnou úpravu.

Compact XL: Rozprašovač pro střední až vysoké výrobní kapacity nabízí účinnější systém regenerace nátěru a pokročilou recirkulaci vzduchu.

UV led vytvrzovací systém s více monochromatickými UV zdroji na různých vlnových délkách: pro výkon plně srovnatelný s konvenčním vytvrzováním UV zářením při zachování výhod LED technologie.

Excimatt: technologie Superfici pro konečnou úpravu různých výrobků a materiálů. Poskytuje extra neprůhledné efekty překvapivé sametové hebkosti bez kompromisů v pevnosti povrchu.

Robot maestro: pro malování okenních rámů: navrženo dle pohybů řemeslníkovy ruky, transformováno do antropomorfního, nyní 8osého robota pro zpracování ještě větších okenních rámů.

Bravo2: robot pro lakování plošných vání panelů. Dvě 5osé hlavy pro přesnost, spolehlivost a plynulost v kombinaci s rychlostí a kontinuitou výroby automatického postřikovacího systému pro bezprecedentní kvalitu.

K vidění budou také další technologie.

Například na okna a dveře, dřevostavby, i klasické truhlářské stroje.