Nábytkové komponenty pro kuchyně: objevte kompletní továrnu „made in SCM“

Skutečná továrna „na klíč“ na výrobu kuchyňských komponentů s výrobou 12 000 kusů za směnu a pro každý druh výrobní potřeby: od správy surovin až po balení hotového výrobku.

Projekt vyvinutý společností SCM pro jednoho z předních vietnamských výrobců kuchyní splnil dva extrémně odlišné požadavky zákazníka: zřídit oddělení „sériové výroby“ pro řízení středních/velkých sérií a současně oddělení „flexní výroby“ pro menší série. .

Oba zahrnují rozsáhlou a pestrou škálu nejmodernějších technologií a služeb. Všechny buňky a linky jsou vybaveny supervizním softwarem integrovaným do podnikového IT systému pro vytvoření centralizovaného ovládání a řízení celého výrobního procesu, stejně jako sledování stavu jednotlivých strojů v reálném čase a celé linky a optimalizaci výroby. představení. Neméně zásadní je dodávka MES pro podporu zákazníka s programováním a optimalizací výrobního toku.

Projekt SCM se skládá z:

  • velikostní zařízení ;
  • integrovaná linka pro pravoúhlé olepování hran a vrtání ;
  • integrovaná hnízdní buňka s automatickým ukládáním ;
  • automatická linka na kartonové balení .

Velikost oblasti pro velké dávky

Oblast zahrnuje vysoce výkonnou úhlovou panelovou pilu gabbiani a3 schopnou kombinovat flexibilitu, produktivitu a konfigurovatelnost pro splnění všech procesních potřeb a flexibilní paprskovou pilu gabbiani s o 30 % vyšší produktivitou než standardní úrovně.

Nestingová plocha pro flexibilní výrobu

Dalším technologickým řešením je výroba středních sérií (1300-1400 kusů za směnu) s automatickou skladovací buňkou a flexstore el správou nedokončených panelů, integrovaným s CNC nesting obráběcím centrem morbidelli n200 pro řezání tvarových panelů.

Rovná olepovací a vrtací linka pro velké série

Jedná se o plně automatickou linku, která dokáže dosáhnout průměrné produkce 9000 kusů za směnu . Linka se skládá ze dvou strojů stefani pro pravoúhlé olepování hran, autor 924 (dnes známý jako morbidelli a924 ), vysoce produkční vrtací buňka a mahros automatické pohyblivé systémy (vracení panelu, flipper a podavač).

Vrtná plocha pro malé série a doplňkové obrábění

Oblast má dvě flexibilní vrtací a frézovací centra morbidelli ux100 , která integrují efektivitu vrtací linky s flexibilitou obráběcího centra, dva kompaktní vrtací stroje morbidelli cx100 pro všechny vrtací operace, řezání čepelí a vertikální frézování a morbidelli m100 CNC obráběcí centrum „All-In-One Technology“ pro vrtání a frézování.

Oblast lisování a broušení

Integrace sergiani gs – vysoce univerzálního a elektronického řídicího lisu a flexibilního modulárního brusného centra systému dmc , ideální volba pro nejvyšší úrovně povrchové úpravy na „hi-gloss“ panelech, umožňuje připravit panely k dokonalosti pro následné mechanické leštění a leštění prováděné dvouválcovým postřikovačem zabudovaným do samotné plochy.

Oblast balení

Součástí projektu SCM Engineering je i automatická linka na zakázkové řezání kartonových krabic a obalů na nábytkové sestavy pro montáž. Balicí linka vyrobí 2000 krabic za směnu . Zařízení může také zpracovávat různé velikosti děrovaných plechů s rychlým nastavením mezi různými dávkami.